Метою впровадження електронного урядування в Україні є розвиток електронної демократії задля досягнення європейських стандартів якості електронних державних послуг, відкритості та прозорості влади для людини та громадянина, громадських організацій, бізнесу. При цьому йдеться не про інформатизацію наявної системи державного управління, а про використання можливостей ІКТ для задоволення потреб людини та громадянина. На цьому наголосив сьогодні в УКРІНФОРМі на прес-конференції "Про затвердження Концепції розвитку електронного урядування в Україні" перший заступник голови Державного комітету інформатизації України Андрій Семенченко.
За його словами, одним з головних чинників гальмування процесів впровадження електронного урядування в Україні стала відсутність концепції, стратегії та програми розвитку електронного урядування. В Україні невирішеними хронічними проблемами залишаються "відомчий підхід до їх створення, значне дублювання інформації, відсутність єдиних стандартів та несумісність ресурсів, складність доступу тощо. Це значно погіршує умови надання інтегрованих державних послуг в дистанційному режимі за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій".
А. Семенченко зауважив, що запропонований проект Концепції розвитку електронного урядування визначає мету, основні завдання, пріоритети, етапи побудови електронного урядування в Україні на період до 2015 року, а також очікувані наслідки від його впровадження. "Концепція є основою для подальшої розробки Стратегії розвитку електронного урядування в Україні на період до 2015 року, програмних документів з питань впровадження електронного урядування, проекту Закону України "Про розвиток електронного урядування".
Член Консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді України Олександр Баранов у свою чергу, пояснюючи журналістам термінологію електронного урядування (е-урядування), зазначив, що це є форма організації державного управління, яка за рахунок широкого застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) сприяє підвищенню ефективності, відкритості та прозорості діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, наданню в дистанційному режимі комплексу державних послуг для людини та громадянина, суспільства, держави та бізнесу (користувачі).
"Електронне урядування в Україні впроваджуватиметься поетапно, забезпечить якісно новий рівень управління державою та суспільством в цілому, зміцнить довіру до держави та її політики, вдосконалить взаємодію між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, бізнесом, громадянами та державними службовцями", - підсумував Олександр Баранов.
Довідка. Громадська Рада при Державному комітеті інформатизації України та Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України, 14 грудня 2009 року провели громадське обговорення проекту Концепції розвитку Електронного урядування в Україні, підтримали проект цього документа й звернулися до Кабінету Міністрів України з пропозицією затвердити Концепцію розвитку електронного урядування в Україні та розробити Стратегію реалізації положень зазначеної Концепції. УКРІНФОРМ
|